Najnovšie novinky

CVO PRO STREET BREAKOUT JE STELESNENÍM NOVÉHO ŠTÝLU AMERICKÝCH MUSCLE BIKEOV

28 január 2016

CVO PRO STREET BREAKOUT JE STELESNENÍM NOVÉHO ŠTÝLU AMERICKÝCH MUSCLE BIKEOV

Harley-Davidson Custom Vehicle Operations (CVO) mení zásadne štýl továrenských customov a predstavuje motocykel 2016 CVO Pro Street Breakout, limitovanú výrobnú sériu s novými temnými farbami a špičkovým spracovaním a textúrami, ktoré sú navrhnuté s veľkým dôrazom na detaily. Vďaka náväznosti na štýl dragsterových pretekov zlučuje v sebe CVO Pro Street intenzívny výkon a dlhú a muskulatúrnu stavbu čistého amerického street-biku.

Motocykle Harley-Davidson CVO sú upravené s využitím najlepších komponentov a exkluzívnych farieb a povrchových úprav v kombinácii so širokou škálou doplnkov z ponuky originálneho príslušenstva Harley-Davidson. Program CVO je často využívaný k zavedeniu nových customových prvkov a techník a tmavý štýl modelu CVO Pro Street Breakout dal dizajnérskemu tímu Harley-Davidson príležitosť k využitiu celej rady nových materiálov a farieb.

„Pro Street Breakout predstavuje novú dimenziu motocyklov CVO,“ hovorí Brad Richards, Harley-Davidson Styling Director. „Pro Street Breakout si berie za vzor samitnú cestu a odráža zmeny vo vkuse zákazníkov. Prináša hĺbku detailu a hodnotu i chválu, ktorú zákazník rady CVO očakáva, ale dosahuje to iným spôsobom. Nevyužíva tak výrazné farby, napriek tomu však má úžasnú hĺbku. Našli sme alternatívu k lesknúcemu sa chrómu a využívame napríklad brúsené a eloxované povrchy. Breakout sa prepožičal úplne novému dizajnérskemu smeru.“

Jedna z nových farieb modelu CVO Pro Street Breakout sa nazýva Smoke Satin Chrome.

„Usilovne sme spolupracovalli s firmami zaoberajúcimi sa pokovovaním a vyvinuli sme nový hlboký odtieň Smoke Satin Chrome, ktorý používame ako prví v celom motocyklovom odvetví,“ hovorí Dais Nagao, Harley-Davidson Senior Stylist. „Je to povrch, ktorý naozaj vyzerá moderne a exkluzívne, ale zároveň trochu zlovestne. Starostlivo sme umiestnili odtiene Smoke Satin Chrome hneď vedľa čiernych dielov, aby sme dosiahli vrstvený efekt. Napríklad horný kryt váhadiel je leskej čiernej farby a dolný kryt je v odtieni Smoke Satin Chrome. Nájdete ho i na krytoch výfukového potrubia v kontraste s čiernym motorom a čiernými tlmičmi. Smoke Satin Chrome sme použili aj na olejových trubiciach a koncovkách, aby sme ešte viac zvýraznili detaily.“

Ďalším odtieňom, ktorý sa poprvý-krát objavuje práve na modeli CVO je opalovaný chróm Scorched Chrome na customových kolesách Aggressor. Nový mechanický vzhľad majú taktiež kryty prístrojov a zapaľovania. Kovové povrchy majú masivné spracovanie vo farbe Starfire Black alebo dvojfarebné prevedenie White Gold Pearl/ Starfire Black s ručne maľovanými pruhmi pozdĺž nádrže a zadného blatníka, ktoré posilňujú muskutalúrny charakter modelu CVO Pro Street Breakout.

Silu a výkon poskytuje motor Screamin´ Eagle Twin Cam 110B, najvýkonnejší vzduchom chladený produkčný agregát Harley-Davidson. Pre dosiahnutie maximálneho výkonu je motor osadený čiernými koncovkami výfuku, otvoreným saním Screaming Eagle Heavy Breather Elite a zosilenou hydraulickou spojkou Assist & Slip. Aby jazden mohol plne využívať výkon motora Screamin´Eagle, je CVO Pro Street Breakout vybavený novou obrátenou vidlicou 43mm zasadenou do trojitých robustných okuliarov s tromi šrubami a doplnený brzdnou silou dvojitých bŕzd s plávajúcimi kotúčmi, brzdovou páčkou Reduced Reach s systémom ABS už v štandardnej výbave. Obratné ovládanie podporuje tiež tuhé predné odpruženie a 19 palcové predné koleso, zatiaľ čo masivné zadné koleso o šírke 240 mm účinne prenáša výkon na asfalt.

Na modely Pro Street Breakout sa výrazne prejavil vplyv dragsterových pretekov, napríklad vo forme 1,25 palcových riadidiel či športového štítku a spodného spoilera vo farbe motocykla. Bohato polštrované sedadlo so zosílenou zadnou časťou pevne podrží jazdca, keď pustí spojku a vypustí stádo koní z motoru Screamin´ Eagle na cestu. Medzi ďalšie dizajnové prvky patrí elegantný skrátený predný blatník, tmavé doplnky zo sady Airflow Collection na ovládačoch, čierne customizované zrkadlá Profile a úzka konzola chladenia. Medzi štandardnú výbavu modelu CVO Pro Street Breakout patrí aj elektornický tempomat a bezpečnostný systém H-D Smart Security System zahrňujúci nové bezkľúčové odomykanie.

Späť na predchádzajúcu stránku